- niezależnego konstruktora jednej z pierwszych gier telewizyjnych w Polsce, a z pewnością pierwszego polskiego manipulatora do gier, obecnie nazywanego joystickiem.
Andrzej
Dzisiaj po wielu latach uznałem, że warto się nią podzielić, prezentując szerokiemu gronu sympatyków i sympatyczek elektronicznej rozrywki, kontynuację mojej młodzieńczej pasji, którą w latach 90. stały się urządzenia rozrywkowe dziś już klasyki gier arcade takie jak automaty do gier wideo, flippery, cymbergaje i szafy grające, które stanowią wyposażenie Arcade Classics Muzeum Elbląg.
Powstało ono z myślą nostalgicznego powrotu do przeszłości - polskiej złotej ery - odchodzących w zapomnienie salonów gier arcade ostatniej dekady minionego wieku.
Kiedy w 1984 roku, otrzymałem zbudowaną przez mojego Tatę już drugą edycję gry telewizyjnej - obecnie nazywanej PONG - dedykowaną z okazji moich jedenastych urodzin, nie przypuszczałem, że podarowana czarna obudowa z kilkoma przyciskami, do której były podłączone dwa manipulatory, na długie lata zaszczepi we mnie pasję do elektronicznej rozrywki.